Історичний день для Грузії – у Єврокомісії прокоментували рішення Ради ЄС надати безвіз для грузинів

11:32, 27 лютого 2017

Брюссель. 27 лютого. УНІАН. Європейський комісар Дімітрій Аврамопулос вітає рішення Ради Європейського Союзу надати Грузії безвізовий режим: це – історичний день для Грузії та її громадян.

Відповідна заява Аврамопулоса розповсюджена в понеділок Європейською Комісією, повідомляє власний кореспондент УНІАН.

«Я дуже задоволений сьогоднішнім остаточним затвердженням Радою пропозиції Комісії щодо надання лібералізації візового режиму для Грузії. Сьогодні – історичний день для Грузії та її громадян, які незабаром зможуть користуватися безвізовими поїздками в Шенгенську зону для короткострокового перебування терміном до 90 днів», – сказав європейський комісар.

При цьому він наголосив, що сьогоднішнє рішення визнає «величезні зусилля, яких докладає влада Грузії і грузинський народ для здійснення далекосяжних і складних реформ в області верховенства права та системи правосуддя». «Ці реформи також наближають Грузію до стандартів ЄС, сприяючи співробітництву з Європейським Союзом та виводять країну на крок уперед на її європейському шляху. Сьогоднішній день є важливим кроком у відносинах між ЄС і Грузією», – переконаний Аврамопулос.

Ухвалене рішення має бути підписано Європейським парламентом та Радою ЄС. Потім текст буде оприлюднений в Офіційному журналі та набуде чинності через 20 днів разом із механізмом тимчасового припинення дії безвізового режиму ЄС із третіми країнами.