Україна планує в березні скоротити виробництво електроенергії на ТЕС на 10,6% - прогнозний баланс

11:32, 27 лютого 2017

Київ. 27 лютого. УНІАН. Україна, відповідно до затвердженого прогнозного балансу електроенергії на березень 2017 року планує скоротити її виробництво на теплоелектростанціях на 10,6% порівняно з раніше розробленим прогнозним балансом на 2017 рік - до 3,212 млрд кВт-год. Про це йдеться в тексті документа, опублікованому на сайті Міністерства енергетики і вугільної промисловості.

Також наголошується, що генерація електричної енергії на теплоелектроцентралях і когенераційних установках становитиме 1,482 млрд кВт-год.

При цьому зростання виробництва електроенергії на гідроелектростанціях заплановане на рівні 16% - до 1,062 млрд кВт-год, також на 10,7% прогнозується зростання генерації з альтернативних джерел – до 155 млн кВт-год.

Згідно з документом, прогнозний експорт електроенергії з так званого «острова Бурштинської ТЕС» (ТЕС, яка працює окремо від Об'єднаної енергосистеми, забезпечуючи електроенергією жителів західних областей України, а також генерує електрику на експорт, входить до складу приватного енергохлдингу ДТЕК) буде знижено на 26,7% - до 220 млн кВт-год.

Як повідомляв УНІАН, 15 лютого Кабмін запровадив надзвичайні заходи на ринку електроенергії в результаті блокади ветеранами АТО поставок дефіцитного вугілля антрацитної групи для роботи ТЕС на підконтрольній Україні території, що стало також приводом для перегляду Прогнозного балансу електроенергії, який раніше був затверджений на весь 2017 рік.

21 лютого Міненерговугілля затвердило Прогнозний баланс виробництва і споживання електроенергії на березень з урахуванням діючих на енергоринку надзвичайних заходів. Того ж дня міністр Ігор Насалик повідомив, що внесок атомної генерації в березні становитиме 59%.

Також у міністерстві раніше повідомляли, що атомні електростанції в результаті запровадження надзвичайних заходів у сфері електроенергетики збільшать у березні 2017 року виробництво електроенергії порівняно з попередніми прогнозами на 3,9% - до 7,9 млрд кВт-год.