Нацбанк спростовує інформацію про відставку Гонтаревої (доповнена)

10:46, 27 лютого 2017

Новина доповнена довідковою інформацією.

Київ. 27 лютого. УНІАН. Інформація про відставку голови Національного банку України Валерії Гонтаревої не відповідає дійсності.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі регулятора у відповідь на публікації в ЗМІ про відставку голови НБУ.

«Національний банк традиційно за місяць повідомляє про майбутні зміни у складі правління. Такого повідомлення не було, а отже, інформація не відповідає дійсності», - відзначається в коментарі.

За інформацією прес-служби, в даний час всі члени правління НБУ працюють за планом і у них щільний графік роботи.

Довідка УНІАН. Верховна Рада 19 червня 2014 року підтримала пропозицію президента України Петра Порошенка про звільнення Степана Кубіва з посади голови Національного банку та про призначення на цю посаду Валерії Гонтаревої.

Відповідно до Конституції, голова НБУ призначається Верховною Радою за поданням президента України строком на 7 років.

Вимоги відправити у відставку голову НБУ періодично з'являються в ЗМІ, озвучуються депутатами та експертами, однак Національний банк зазвичай спростовує цю інформацію.

Раніше на підтримку голови НБУ неодноразово виступали посли країн «Великої сімки» та Європейського Союзу, керівники міжнародних організацій, а також найбільша профільна асоціація України та керівники найбільших банків країни, відзначаючи успішне проведення регулятором під керівництвом Гонтаревої очищення банківського сектору.