У Києві суд заборонив будівництво офісно-житлового комплексу біля Батиєвої гори

10:41, 27 лютого 2017

Київ. 27 лютого. УНІАН. У Києві суд заборонив будівництво офісно-житлового комплексу поблизу Батиєвої гори.

Про це УНІАН повідомили у прес-служба столичної прокуратури.

«Судами першої та другої інстанцій визнано законними вимоги прокурора про відсутність у приватного товариства права забудовувати земельну ділянку площею близько 2,4 тис м² та вартістю понад 15 млн гривень, що знаходиться у Солом’янському районі столиці поблизу Батиєвої гори», - йдеться в повідомленні.

За даними прокуратури, у березні 2016 року між Київською міською радою та приватною структурою було укладено угоду про поновлення договору оренди землі, яка була відведена товариству ще у 2007 році для будівництва офісно-житлового комплексу.

Проте, як з’ясувалося, товариство фактично не використовувало ділянку упродовж 9 років та, відповідно, не мало права на поновлення договору оренди, зазначається в повідомленні.

Крім того, згідно з містобудівною документацією, рішенням Київради ділянка віднесена до території зелених насаджень загального користування, а тому поновлення договору оренди землі, що передбачає її забудову, не відповідає інтересам територіальної громади Києва, додали в прокуратурі.

«На сьогодні рішенням Господарського суду Києва, залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду, задоволено позов столичної прокуратури, визнано недійсною угоду про поновлення договору оренди, а також визнано відсутнім у приватного товариства права користування вказаною землею», - підкреслюється в повідомленні.