На Львівщині українці та поляки вшанували пам'ять знищених нацистами жителів села Гута Пеняцька

20:05, 26 лютого 2017

Київ. 26 лютого. УНІАН. На Львівщині українці та поляки спільно вшанували пам'ять знищених нацистами в роки Другої світової війни жителів села Гута Пеняцька.

Як повідомляє прес-служба Львівської облдержадміністрації, скорботні заходи відбулись сьогодні біля Меморіалу жертвам цивільного населення, загиблого під час Другої світової війни у 1944 році у Гуті Пеняцькій на Бродівщині.

У заходах взяли участь голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, голова Львівської облради Олександр Ганущин, Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, посол України в Польщі Андрій Дещиця, а також члени товариства "Гута Пеняцька", представники польської громади Львівщини, гості із Польщі, мешканці навколишніх населених пунктів. Вони поклали квіти до меморіалу та провели віче.

У виступі на віче Пєкло наголосив, що третя сторона намагається посварити українців і поляків, тому необхідно докладати всіх зусиль до покращення двосторонніх відносин в усіх сферах.

Священики освятили відновлений меморіал, який у ніч на 10 січня підірвали невідомі зловмисники.

*** У лютому 1944 року у польському селі Гута Пеняцька німецькі війська знищили всі 172 будинки і вбили всіх мешканців. Врятуватися вдалося лише одному чоловіку.

Як повідомляв УНІАН, в ніч на 10 січня у селі Гута Пеняцька на Львівщині невідомі підірвали пам’ятник загиблим у 1944 році полякам - мешканцям цього села.

Цього тижня Меморіал загиблим полякам у Гуті Пеняцькій відновили за кошти української громади.