Окупаційна влада викликає на допит ялтинського вченого Корнільєва, який відмовився від громадянства РФ

14:43, 26 лютого 2017

Київ. 26 лютого. УНІАН. Вченого з Ялти Гурія Корнільєва, який відмовився від отримання російського паспорта, викликають до ФСБ «для бесіди».

Про це Кримська правозахисна група повідомляє в Facebook.

«У понеділок, 27 лютого, о 10 год. у мене незвичайний захід: викликали до Прикордонного управління ФСБ у м. Сімферополі (вул. Федотова, 27) "відповісти на кілька запитань". Про причини не сказали й навіть відмовилися представитися ("не телефонна розмова")», - повідомив Корнільєв.

У 2014 році Корнільєв відкрито висловив свою проукраїнську позицію й письмово повідомив своїм колегам, вченим із Росії та країн Митного союзу, які повинні були приїхати до Криму на міжнародну конференцію, що в Криму відбувається відкрита військова інтервенція російськими військами. Кримчанин відмовився від отримання російського громадянства й отримав для проживання в Криму вид на проживання.

Після того, як на роботі дізналися, що у Корнільєва немає російського паспорта, йому кілька разів пропонували відкликати заяву про відмову від російського громадянства, і 8 серпня 2016 року кандидата біологічних наук Корнільєва звільнили з Нікітського ботанічного саду. Після публікації Кримської правозахисної групи статті про ялтинського вченого кримчанину запропонували роботу на материковій Україні, але наразі Корнільєв не може залишити півострів за сімейними обставинами. У Криму в Корнільєва проживає літня мати, яку він не може залишити, пояснили правозахисники.