Україна закликає Північну Корею припинити провокації, пов’язані із запуском балістичних ракет і випробуваннями ядерних пристроїв – заява МЗС

14:44, 13 лютого 2017

Київ. 13 лютого. УНІАН. Україна закликає керівництво КНДР припинити провокації, пов’язані із запуском балістичних ракет і випробуваннями ядерних пристроїв, та невідкладно відновити діалог з МАГАТЕ.

Про це йдеться у переданій агентству УНІАН заяві МЗС України щодо запуску балістичної ракети Корейською Народно-Демократичною Республікою 13 лютого.

Згаданий крок Пхеньяна становить пряме порушення резолюцій Ради безпеки ООН, у тому числі резолюції 2321 (2016), прийнятої у листопаді 2016 року, наголошують у МЗС.

Запуск балістичної ракети КНДР може призвести не лише до подальшої ескалації напруги на Корейському півострові, але й до подальшого розгойдування безпекової ситуації у світі. Україна як держава, яка добровільно позбулася ядерного потенціалу і неухильно дотримується принципів ядерного нерозповсюдження, використовуватиме всі можливі важелі впливу як непостійний член Ради безпеки ООН для повернення КНДР до міжнародного правового поля.