Україна та Молдова зацікавлені у подальшій співпраці – Філіп

14:26, 13 лютого 2017

Київ. 13 лютого. УНІАН. Україна та Молдова зацікавлені у подальшій співпраці.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив прем'єр-міністр Республіки Молдова Павел Філіп під час спільної прес-конференції з президентом України Петром Порошенком у Києві.

«Під час сьогоднішньої зустрічі ми підтвердили взаємну зацікавленість у подальшому зміцненні та розвитку між нашими країнами торговельно-промислового, культурного та гуманітарного співробітництва, а також у якнайшвидшому завершенні процесу демаркації державного кордону та врегулюванні прав власності, у розвитку взаємодії на кордоні та у просуванні транспортного співробітництва… Також наш спільний інтерес – розвивати стратегічне співробітництво в енергетичній сфері», - сказав він.

За словами Філіпа, під час зустрічі з Порошенком обговорювалось питання раціонального використання водних ресурсів у контексті недопущення екологічних катастроф, в тому числі в басейні Дністра.

«У цьому контексті ми показали, що розуміємо, що Дністер є прикордонною річкою, і ця річка відіграє велике значення для забезпечення питною водою як Кишинева, так і окремих міст України, зокрема Одеси. Ми також обговорили і погодили необхідність розвитку нашого співробітництва з модернізації прикордонної інфраструктури. У тому числі – пунктів перетину кордону у відповідності до європейських стандартів», - повідомив прем’єр Молдови.

Також, за словами Філіпа, під час зустрічі з Порошенком обговорювалось питання вирішення Придністровського конфлікту.

«Ми обговорювали також і питання стосовно переговорного процесу у форматі 5+2 щодо вирішення Придністровського конфлікту. Ми підтвердили позицію, що врегулювання цього конфлікту має відбутись у суворій відповідності до принципів збереження територіальної цілісності та незалежності Республіки Молдова. У цьому контексті хотів би висловити вдячність українській стороні, яку вона надає Молдові у цьому процесі», - заявив Філіп.