Інцидент на Чонгарі вичерпано – Чубаров

14:23, 13 лютого 2017

Київ. 13 лютого. УНІАН. Інцидент, який стався сьогодні вранці на Чонгарі між військовослужбовцями Збройних сил України і членами громадської організації «Аскер», вичерпано.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

"Інцидент вичерпано, але він не міг не статися, оскільки невиправдано довго затягнулося ухвалення рішення про створення у складі ВСУ або Національної гвардії окремого кримськотатарського військового підрозділу, в якому могли б служити громадяни України – жителі Криму, як кримські татари, так і особи інших національностей", - написав він.

Як зазначає Чубаров, в очікуванні такого рішення люди у складі громадської організації «Аскер» проводили військову підготовку, сприяли прикордонній та митній службам України на КПП «Чонгар», «Чаплинка» і «Каланчак» в контролі за переміщенням людей і транспорту між материковою Україною і тимчасово окупованим Кримом.

За словами Чубарова, як для однієї, так і для іншої служби постійний громадський контроль, здійснюваний громадським об'єднанням «Аскер», був, м'яко кажучи, незручний; небажаними «аскерівці» стали і для різного роду тіньових ділків, які налагодили різноманітний незаконний бізнес на адміністративному кордоні.

«Природно, і вони виступали стороною, що намагалася витіснити «Аскер» за межі займаних ним місць дислокацій. Добре те, що інцидент вичерпано, але погано те, що деякі з числа винних військовослужбовців вдалися до вигаданих версій, спрямованих проти кримських татар. Такі дії нами будуть рішуче припинятися», - наголосив лідер Меджлісу.

За його інформацією, до 11.00 місце базування громадського об'єднання «Аскер» на Чонгарі залишили військовослужбовці та поліція: члени громадського об'єднання «Аскер» і добровольці кримськотатарського батальйону ім. Номана Челебіджихана, що формується, повернулися до щоденних занять та забезпечення життєдіяльності табору дислокації.

Також Чубаров зазначив, що керівництво Меджлісу кримськотатарського народу і відповідальні особи перебувають в режимі постійної взаємодії з керівниками відповідних міністерств, служб і підрозділів.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні в оперативному командуванні ЗСУ «Південь» заявили про спробу атаки на підрозділ поблизу Криму з боку незаконного формування. Згідно із заявою командування, підрозділ, який входить до складу військової частини ОК «Південь» і виконує бойові завдання в Херсонській області на кордоні з окупованим Кримом, за наказом командира облаштовувало бойові позиції, коли на позиції прибули "максимально озброєні представники незаконного збройного формування".

"Зважаючи на специфіку підрозділу та умови ситуації, формування було затримано і роззброєно, виконано всі вимоги статутів та інших законодавчих актів щодо дій у подібних ситуаціях», - заявили в командуванні «Південь».

Лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров звинуватив у сьогоднішньому конфлікті військовослужбовців ЗСУ.

"У ніч з 12 на 13 лютого 2017 року на Чонгарі стався інцидент між військовослужбовцями ЗС України і членами громадської організації «Аскер». Початком інциденту став невмотивоване і силове захоплення військовослужбовцями облаштованої громадською організацією «Аскер» території, на якій базуються бійці кримськотатарського батальйону ім. Номана Челебіджихана, що формується", - написав Чубаров у Facebook. За його словами, під час інциденту військовослужбовцями ЗС України були пошкоджені окремі споруди і майно громадської організації «Аскер», здійснювалися спроби застосування фізичної сили до членів організації «Аскер».