Безпекова ситуація на Донбасі буде ключовою темою під час Мінських зустрічей 15 лютого - Геращенко

13:48, 13 лютого 2017

Київ. 13 лютого. УНІАН. Безпекова ситуація на Донбасі буде ключовою темою під час Мінських зустрічей 15 лютого.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сказала у коментарі журналістам представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасі, перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Очевидно, що безпекова ситуація на Донбасі це буде ключова тема, яка буде обговорюватися під час Мінських зустрічей 15 лютого", - сказала Геращенко.

Вона зазначила, що цього дня відбудеться засідання Тристоронньої контактної групи і усіх чотирьох робочих підгруп. "Це засідання буде відбуватися у другу річницю підписання Мінських угод", - зауважила Геращенко і додала, що ці угоди "зробили ключове для України - вдалося зупинити повномасштабний наступ на Україну і вдалося зупинити розстріл українських солдатів".

Водночас перший віце-спікер наголосила, що Російською Федерацією не виконано жодного з пунктів цих угод, адже "щодня звучать постріли на Донбасі, воєнторг працює". "І очевидно, що поки існує 400 кілометрів неконтрольованого Україною кордону, через ці 400 кілометрів заходить зброя, російська техніка, яка розстрілює наших солдатів", - сказала вона і наголосила на неприпустимості загострення ситуації біля Авдіївки.

Крім того, Геращенко наголосила на неможливості переходу до політичного блоку Мінських угод без повного виконання безпекового і гуманітарного блоків. Вона підкреслила, що в рамках гуманітарної підгрупи вони наполягатимуть на звільненні заручників та допуску міжнародних гуманітарних місій на окуповані території.

Щодо економічної підгрупи, то, за словами Геращенко, там ключовими питаннями будуть екологічні, адже "Росія зацікавлена в ситуації "чим гірше - тим краще" і створенні гуманітарної і екологічної катастрофи на Донбасі".

Як повідомляв УНІАН, на останньому засіданні Тристоронньої контактної групи, що відбулося 1 лютого, його учасники закликали до припинення вогню у районі Авдіївки та до відведення озброєння.

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи заплановане на 15 лютого.