Глави урядів України та Молдови домовилися про нове засідання Міжурядової комісії з торговельно-економічного співробітництва

13:40, 13 лютого 2017

Київ. 13 лютого. УНІАН. Прем’єр-міністри України і Молдови Володимир Гройсман та Павло Філіп під час переговорів у понеділок домовилися про нове засідання Міжурядової комісії з торговельно-економічного співробітництва протягом цього року.

Як повідомляє урядовий портал, перспективи поглиблення взаємодії в торговельно-економічній сфері стало одним з головних питань переговорів глав урядів країн.

Гройсман подякував уряду Молдови за рішення не продовжувати на 2017 рік обмежувальні заходи на українську м'ясо-молочну продукцію, що були запроваджені у травні 2016 року.

"Переконаний, що це посилить наші спільні позиції. Просив би розглядати Україну в економічному плані як стратегічного партнера. Ми готові до максимального розширення співробітництва, яке має бути вигідне для обох держав", - зазначив Гройсман.

Прем’єр-міністри України та Молдови привітали поступове відновлення позитивної динаміки у двосторонній торгівлі.

Сторони також обговорили діяльність засідання Міжурядової українсько-молдовської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва.

Як повідомляв УНІАН, під час зустрічі Гройсмана і Філіпа також були досягнуті домовленості щодо відновлення обсягів взаємної торгівлі, який на даний момент становить близько 430 млн дол., а також активізації співпрацю в енергетичній сфері, особливо в частині використання можливостей Дністровського гідровузла.

Сторони обговорили і підписали ряд документів, включаючи договір про формування дорожньої карти співробітництва двох країн, а також протокол між прикордонними відомствами двох країн про спільний контроль над пунктами перетину держкордонів та обмін інформацією про громадян і транспортні засоби, які перетинають держкордон.

Довідка УНІАН. За результатами 10 місяців 2016 року обсяг експорту з України до Молдови становив 391 млн дол., імпорт - 38 млн дол. Основні статті експорту - агропродукція, сигарети, метал, будівельні матеріали, продукція хімічної промисловості. У 2016 році у зв‘язку з введенням молдавською владою терміном на рік квотування українського експорту значно скоротився експорт брухту чорних металів.

Основні статті імпорту з Молдови - продукція рослинництва, етиловий спирт і вино. Українські інвестиції в економіку Молдови за 10 місяців 2016 року становили 7,4 млн дол.