Геращенко вручила відзнаки ВР воїнам-інтернаціоналістам

13:00, 13 лютого 2017

Київ. 13 лютого. УНІАН. Перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко вручила відзнаки ВР воїнам-інтернаціоналістам.

Як передає кореспондент УНІАН, в ході церемонії Геращенко зазначила, що було ухвалено рішення щодо вшанування і нагородження “десятків наших дорогих побратимів, які пройшли службу в Афганістані, які сьогодні так само працюють і допомагають Україні”.

“І дуже багато колишніх афганців сьогодні свій досвід передають хлопцям, які в АТО знаходяться”, - сказала перший віце-спікер і подякувала їм за передачу досвіду.

Як зазначила Геращенко, понад 100 тис. українців стали учасниками бойових дій в Афганістані. Вона зауважила, що родини загиблих “афганців” потребують соцзахисту і підтримки.

За її словами, 22 лютого у профільному парламентському комітеті планується розгляд законопроекту, який передбачає зміни до закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо “надання членам сімей загиблих, в тому числі і в Афганістані, пільг без урахування середньомісячного сукупного доходу родини”.

Геращенко також зазначила, що нині 12 тис. колишніх воїнів-афганців служать у Збройних силах України, «дійсно воюючи або передаючи досвід в АТО”.

Так, за мужність і героїзм, виявленні під час виконання бойових завдань, активну громадську діяльність, значний особистий внесок у розвиток ветеранського руху та патріотичне виховання молоді, почесними грамотами ВР було нагороджено 7 воїнів-інтернаціоналістів. Водночас Геращенко зауважила, що не всі нагороджені змогли прибути до парламенту, і попросила передати їм відзнаки ВР.

Як повідомлялося, 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.