Корпоратизація «Укрзалізниці» перебуває під загрозою – заступник міністра інфраструктури

12:21, 13 лютого 2017

Київ. 13 лютого. УНІАН. Корпоратизація Публічної акціонерної компанії «Укрзалізниця» перебуває під загрозою, оскільки досі не випущено акції і не проведено аудиту підприємства, повідомив на прес-конференції заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк.

«Зараз ми маємо ризик того, що корпоратизація провалиться. Національна комісія з цінних паперів має повне право оголосити про припинення діяльності Публічного акціонерного товариства «Укрзалізниця». Досі не випущено акції, не проведено аудиту й оцінки активів», - сказав Лавренюк.

Також він зазначив, що відповідальна за корпоратизацію Єлизавета Пушко-Цибуляк має сумнівну репутацію.

«Я знаю про діяльність цієї людини на посаді заступника голови військово-цивільної адміністрації Луганської області. Я бачив акт Рахункової палати, де відображені чіткі порушення під час роботи цієї людини. У нас відповідатиме за корпоратизацію людина, яка не має елементарного уявлення про це», - зазначив Лавренюк.

Як повідомляв УНІАН, 21 жовтня 2015 року уряд зареєстрував Публічне акціонерне товариство «Українська залізниця», створене на базі Державної адміністрації залізничного транспорту України («Укрзалізниця»). Компанія почала госпдіяльність як акціонерне товариство 1 грудня 2015 року.

25 січня 2017 року під час засідання Кабінету міністрів між міністром інфраструктури Володимиром Омеляном і прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом відбулася дискусія щодо проблемних питань реформування «Укрзалізниці» та її керівника Войцеха Балчуна.

Гройсман заявив, що Кабінет міністрів України ухвалив рішення про підпорядкування компанії «Укрзалізниця» безпосередньо уряду, що дасть змогу виключити ситуацію перетворення компанії на заручницю особистих відносин і амбіцій чиновників різних рангів. При цьому Омелян наполягав на перегляді рішення Кабінету міністрів про виведення «Укрзалізниці» з підпорядкування міністерства та передачу в управління Міністерству економічного розвитку і торгівлі, також він заявив про намір оскаржити це рішення в суді.