На Донеччині до 8 років ув’язнення засуджено бойовика з Росії на прізвисько «Якут»

12:08, 13 лютого 2017

Київ. 13 лютого. УНІАН. На Донеччині до 8 років ув’язнення засуджено 50-річного громадянина Російської Федерації, жителя республіки Саха (Якутія), який брав активну участь у діяльності терористичної організації «ДНР».

Про це УНІАН повідомили у прес-службі прокуратури Донецької області.

Встановлено, що у квітні 2015 року чоловік приїхав до України та вступив до лав терористів «ДНР», а саме до одного з силових підрозділів бойовиків - батальйону «Восток» на посаду рядового стрілка та отримав позивний «Якут».

Після вступу до лав терористів обвинувачений був направлений для проходження служби у м. Ясинувата, яке нині окуповане бойовиками, зазначили в прокуратурі.

У вересні 2015 року бойовика було затримано прикордонниками в той час, коли він намагався потрапити у м. Маріуполь. «При затриманні останній був одягнутий у камуфляжну форму, у кишенях якої правоохоронці знайшли документи про те, що чоловік просив звільнити його з військової частини незаконного військового формування так званої «ДНР». Незважаючи на те, що росіянин своєї належності до будь-яких військових формувань не визнавав, почеркознавча експертиза підтвердила, що документи були написані ним власноруч», - підкреслили в прокуратурі.

Рішенням Костянтинівського міськрайонного суду іноземного найманця визнано винним у скоєнні злочинів, передбачених ч.1ст. 258-3 (участь у терористичній організації), ч.1 ст. 332-1 (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану території України та виїзду з неї) КК України, та засуджено до 8 років позбавлення волі.