Україна і Баварія мають намір активізувати економічне співробітництво в аграрній сфері – Мінагропрод

11:47, 13 лютого 2017

Київ. 13 лютого. УНІАН. Україна і Баварія мають намір активізувати співробітництво в питаннях розвитку органічного виробництва, забезпечення якості продуктів харчування і реформування лісової галузі, повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики і продовольства України з посиланням на заступника міністра з питань євроінтеграції Ольгу Трофімцеву.

«Сьогодні український аграрний сектор дуже динамічно розвивається. Багато з його підсекторів можуть бути цікавими для спільних проектів між баварським та українським бізнесом, а також на рівні урядів... Я дійсно сподіваюся, що ми зупинимося на двох-трьох ключових напрямах для запуску спільних проектів, які ми зможемо почати реалізовувати вже найближчим часом», – наводяться в повідомленні слова міністра.

За даними прес-служби, в поточному році буде проведено спільний захід для українських і баварських представників бізнесу, які займаються виробництвом аграрної продукції та продуктів переробки. Під час цієї зустрічі вітчизняні виробники зможуть поспілкуватися безпосередньо зі своїми потенційними партнерами, споживачами та інвесторами.

Також повідомляється, що Україна готова запозичити у Баварії досвід у створенні регіональних кластерів.

«Якщо говорити про створення регіональних кластерів, то саме у Баварії є в цьому напрямі значні напрацювання, які можуть бути корисними для України. Адже саме створення на регіональному рівні ланцюгів від виробництва продукції, її переробки до каналів збуту та організації таких видів діяльності, як зелений туризм і гастрономія, - може служити імпульсом для розвитку сільських територій», - зазначає прес-служба з посиланням на Трофімцеву.

Як повідомляв УНІАН, Мінагропрод має намір організувати цього року торговельні місії в ЄС, Індії, а також країн Близького і Середнього Сходу для просування на цих ринках вітчизняної сільгосппродукції.

За даними Мінагропроду, експорт української аграрної продукції за підсумками 2016 року зріс на 4,5% порівняно з 2015 роком і становив 15,5 млрд дол. (42,5% всього експорту України). Експорт аграрної продукції з України в 2015 році становив 14,6 млрд дол. (38,1%).

Головними продуктами експорту в 2016 році традиційно стали зернові культури, олія і насіння олійних культур, соя, цукор та м'ясо. У регіональному розрізі ключовими ринками збуту стали країни Азії (45,9% експорту - 7 млрд дол.), Євросоюз (27,5% - 4,2 млрд дол.), Африка (15,7% - 2,4 млрд дол.), країни СНД (7,7% - 1,2 млрд дол.), США (0,9% - 45 млн дол.).