Україна подала до СОТ позов до Росії за введення транзитних обмежень і вимагає сформувати групу експертів у рамках цієї справи - Мінекономрозвитку

11:07, 13 лютого 2017

Київ. 13 лютого. УНІАН. Україна в рамках свого членства у Світовій організації торгівлі подала позов до Росії за введені нею з 2016 року численні транзитні обмеження щодо українських товарів. Як повідомили в прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Україна направила в СОТ вимогу про формування групи експертів в рамках цієї справи.

Як наголосили в Мінекономрозвитку, в результаті введених Росією обмежень на український експорт до третіх країн, а саме - Казахстану і Киргизстану - значно скоротився, а близько 79% поставок до Казахстану і 95% поставок до Киргизстану було тією чи іншою мірі піддано негативному впливу через транзитні обмеження.

«Минулому року Мінекономрозвитку почало процес врегулювання торговельного спору в рамках СОТ. Однак на першому етапі Росія була не готова і не вжила заходів щодо скасування неправомірних рішень у сфері транзиту, і тому українська сторона продовжила розгляд справи за встановленою процедурою», - повідомили в Мінекономрозвитку.