Чубаров звинувачує ЗСУ у конфлікті з членами громадської організації «Аскер» на Чонгарі

11:02, 13 лютого 2017

Київ. 13 лютого. УНІАН. Лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що військовослужбовці ЗСУ винні в сьогоднішньому конфлікті, який стався на Чонгарі з членами громадської організації «Аскер»

Про це Чубаров повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"У ніч з 12 на 13 лютого 2017 року на Чонгарі стався інцидент між військовослужбовцями ЗС України і членами громадської організації «Аскер». Початком інциденту стало невмотивоване і силове захоплення військовослужбовцями облаштованої громадською організацією «Аскер» території, на якій базуються бійці кримськотатарського батальйону ім. Номана Челебіджихана, що формується", - написав Чубаров.

За його словами, під час інциденту військовослужбовцями ЗС України були пошкоджені окремі споруди і майно громадської організації «Аскер», здійснювалися спроби застосування фізичної сили до членів організації «Аскер».

В даний час на місці інциденту працюють представники Національної поліції та СБУ. Там же перебувають представник Меджлісу кримськотатарського народу в Херсонській області Абмеджіт Сулейманов і координатор акції «Громадянська блокада «Криму» Ленур Іслямов.

Як повідомляв УНІАН, в оперативному командуванні ЗСУ «Південь» спростовують інформацію про те, що в Чонгарі Херсонської області українські військові напали на кримськотатарську громадську організацію «Аскер».

Згідно із заявою командування, підрозділ, який входить до складу військової частини ОК «Південь» і виконує бойові завдання в Херсонській області, на кордоні з окупованим Кримом, за наказом командира облаштовував бойові позиції, коли на позиції прибули "максимально озброєні представники незаконного збройного формування".

"Зважаючи на специфіку підрозділу та умови ситуації, формування було затримано і роззброєно, виконано всі вимоги статутів та інших законодавчих актів щодо дій у подібних ситуаціях», - заявили в командуванні «Південь».