Україна і Молдова мають намір відновити обсяг взаємної торгівлі й активізувати співпрацю в енергетичній сфері

10:50, 13 лютого 2017

Київ. 13 лютого. УНІАН. Україна і Молдова мають намір відновити обсяг взаємної торгівлі, який на даний момент становить близько 430 млн дол., а також активізувати співпрацю в енергетичній сфері, особливо в частині використання можливостей Дністровського гідровузла. Відповідних домовленостей було досягнуто під час зустрічі прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з прем'єр-міністром Молдови Павлом Філіпом.

Сторони обговорили і підписали ряд документів, включаючи договір про формування дорожньої карти співробітництва двох країн, а також протокол між прикордонними відомствами двох країн про спільний контроль над пунктами перетину держкордонів та обмін інформацією про громадян і транспортні засоби, які перетинають держкордон.

«У нас непогана позитивна динаміка двосторонньої торгівлі. Але потенціал значно вищий, - сказав Гройсман. - У нас є багато інфраструктурних проектів. Ми також зацікавлені в тому, щоб до кінця 2017 року відкрити спільний контроль на пунктах пропуску. Безперечно, ми повинні порушити питання екології. Нам потрібно знайти правильні технологічні рішення в цій сфері».

У свою чергу прем'єр Молдови наголосив, що якщо Україна і Молдова докладуть необхідних зусиль, то питання демаркації кордону і взаємного захисту прав власності також можуть бути швидко і взаємовигідно вирішені. «Також нам потрібно думати про питаннях євроінтеграції наших країн. Це наша спільна мета», - сказав Філіп.

Довідка УНІАН. За результатами 10 місяців 2016 року обсяг експорту з України до Молдови становив 391 млн дол., імпорт - 38 млн дол. Основні статті експорту - агропродукція, сигарети, метал, будівельні матеріали, продукція хімічної промисловості. У 2016 році у зв‘язку з введенням молдавською владою терміном на рік квотування українського експорту значно скоротився експорт брухту чорних металів.

Основні статті імпорту з Молдови - продукція рослинництва, етиловий спирт і вино. Українські інвестиції в економіку Молдови за 10 місяців 2016 року становили 7,4 млн дол.

Як очікується, у першій половині 2017 року відбудеться чергове, 14-е за рахунком, засідання міжурядової українсько-молдавської комісії з торговельно-економічного співробітництва.