У столиці за розтрату у 19,5 млн грн судитимуть керівника КП «Кіровгеологія»

10:11, 13 лютого 2017

Київ. 13 лютого. УНІАН. У Києві прокуратура передала до Печерського райсуду столиці обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно керівника казенного підприємства «Кіровгеологія», якого викрито у розтраті коштів підприємства в особливо великих розмірах та службовому підробленні.

Як повідомили УНІАН у прес-службі столичної прокуратури, в період 2012-2014 років керівник КП «Кіровгеологія» підписав договори та забезпечив відображення в документах бухгалтерського обліку та податкової звітності завідомо неправдивих відомостей про розроблення двома підприємствами із ознаками фіктивності геолого-тематичної продукції, необхідної для отримання надрокористувачами дозволів.

Але фактично вказані роботи виконано експертною комісією КП «Кіровгеологія», яку було створено наказами за підписом цього ж керівника державного підприємства.

У той же час за розпорядженням керівника «Кіровгеології» майже 19,5 млн грн були безпідставно перераховані на рахунки фіктивних підприємств, заявили в прокуратурі.

Дії посадовця кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Крім того, прокурором у кримінальному провадженні заявлено цивільний позов про відшкодування обвинуваченим збитків, завданих корупційним злочином, йдеться в повідомленні.