Радбез ООН збереться на екстрене засідання через новий запуск ракети Пхеньяном

09:41, 13 лютого 2017

Київ. 13 лютого. УНІАН. Сполучені Штати Америки, Японія та Південна Корея скликають у понеділок, 13 лютого, екстрене засідання Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй (РБ ООН) для обговорення чергового запуску балістичної ракети Північною Кореєю.

Проведення такого засідання РБ ООН у другій половині дня понеділка підтвердили в постійному представництві при ООН України, яка зараз головує у Раді безпеки, передає DW.

Випробування балістичної ракети Пхеньяном відбулося напередодні, 12 лютого. За даними південнокорейського Міністерства оборони, ракета впала в Японське море між Корейським півостровом та Японією, подолавши відстань у приблизно 500 кілометрів. Лідер КНДР Кім Чен Ин висловив своє задоволення результатами запуску ракети, зазначивши, що таким чином його країна отримала "ще один засіб для завдання потужного ядерного удару".

Запуск ракети засудили Південна Корея, США, Японія, а також Євросоюз. Зокрема, в уряді Південної Кореї цей запуск назвали "серйозною військовою та безпековою загрозою".

Наприкінці листопада минулого року РБ ООН посилила санкції проти Північної Кореї через розвиток ядерної програми Пхеньяном.

Джерело: http://www.dw.com/uk/радбез-оон-збереться-на-екстрене-засідання-через-новий-запуск-ракети-пхеньяном/a-37524027