Гройсман закликав розблокувати поставки вугілля і встановити жорсткий контроль за переміщенням товарів на лінії розмежування

20:11, 12 лютого 2017

Київ. 12 лютого. УНІАН. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав зняти блокаду лінії розмежування, відновити поставки вугілля в Україну, але при цьому встановити жорсткий контроль за переміщенням товарів по лінії розмежування.

Про це він сказав в ефірі телеканалу «Україна».

«Ми всі повинні об'єднатися і вирішити проблему. Я б розділив її на кілька частин. Ми знаємо, що Україна споживає 24 млн тонн вугілля на рік, з них 9 млн тонн - це антрацит, який видобувається на території, яка залишається неконтрольованою», - сказав Гройсман.

Він нагадав, що третина електроенергії виробляється на ТЕС і ТЕЦ, які працюють на вугіллі та забезпечують світлом і теплом житловий фонд. При цьому перехід на газ, на думку глави уряду, призведе до зростання цін на комунальні послуги, які вже зараз вельми високі.

«Тобто, блокування поставок вугілля, яким альтернативи немає, означає зупинку промисловості і віялові відключення по всій території країни. Треба до цього доводити? Гадаю, ні. Але зрозуміло, що з контрабандою треба боротися. І моє завдання - зробити прозорими кордони», - сказав Гройсман.

Прем'єр визнав, що сьогодні лінія розмежування викликає багато проблем і питань. «І тут слід жорстко боротися з контрабандою, а не з громадянами України. Питання має бути розблоковане, контроль потрібно зробити серйозний за переміщенням товарів, знайти винних (у сформованій ситуації - УНІАН), але блокувати тепло і металургію - це частина економіки... Я кажу про 3% зростання, якщо ми підтримуватимемо зростання, то не можна зупиняти виробників», - наголосив глава уряду.