У МЗС Білорусі пояснили затримання Жадана "непорозумінням"

17:46, 12 лютого 2017

Київ. 12 лютого. УНІАН. У міністерстві закордонних справ Білорусі пояснили затримання українського письменника Сергія Жадана "непорозумінням".

Про це Жадан повідомив в ефірі телеканалу "112 Україна".

За словами Жадана, про скасування заборони на в'їзд до Білорусі він дізнався вже прямуючи в Україну.

"До мене звернулися представники МЗС Білорусі і сказали, що це непорозуміння, проблему вирішили", - зазначив він.

Жадан наголосив, що для нього заборона на в'їзд до Білорусі була несподіванкою. "За даними правоохоронців, я був у списках з 2015 р. Потім мене виключили зі списків, а потім знову додали. Для мене це все безглуздо. Про яке тероризмі може йтися? Це якась маячня. До нього відношення я маю хіба що через те, що його засуджую... Був у Білорусії минулого літа. Тоді про заборону ніхто не говорив", - сказав він.

Зараз письменник вже прибув до Києва. "Спокійно перетнув кордон. Проблем не виникло", - зазначив він.

Знову територію Білорусі Жадан планує відвідати у травні – цього разу з концертом. Однак перед поїздкою письменник планує перевірити, чи немає когось із його музикантів у цих списках.

Як повідомляв УНІАН, в ніч на 11 лютого в Мінську міліціонери увірвалися у номер Жадана в готелі і без пояснень доставили до відділку міліції, де до ранку утримували у камері і не надали можливості зателефонувати до Посольства України.

Після цього силовики з'ясували у Комітеті держбезпеки Білорусі, що ще у 2015 році був заборонений в'їзд на територію Росії з формулюванням "за причетність до терористичної діяльності". "А оскільки Білорусь і Казахстан знаходяться з РФ в одній візовій зоні, то заборона автоматично переходить і до Білорусі з Казахстаном", - повідомив сам потерпілий. Також міліціонери запитували Жадана про тероризм, після чого поставили штамп у паспорті про заборону в'їзду до Білорусі.

У зв'язку з затриманням письменника до МЗС викликали посла Білорусі Ігоря Сокола. Представник міністерства заявив, що роз'яснення білоруської сторони щодо затримання Жадана не задовольняють українську сторону. Крім того, міністр закордонних справ України Павло Клімкін обговорив з главою білоруського зовнішньополітичного відомства Володимиром Макеєм ситуацію із затриманням в Мінську українського письменника.