На Черкащині через спалах АЧС знищили понад 1,1 тис. свиней

13:50, 12 лютого 2017

Черкаси. УНІАН. 12 лютого. У Черкаської області знищили все поголів’я свиней у фермерському господарстві, де був зафіксований спалах африканської чуми свиней.

Про це в коментарі УНІАН повідомила заступник начальника Управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Людмила Радняна.

За її словами, в епіцентрі АЧС, в Катеринопольскому районі, вжито заходів щодо локалізації та ліквідації захворювання. На місці працюють 56 спеціалістів.

«5 лютого представники господарства звернулися щодо загибелі тварин. Спочатку підозрювали отруєння. Відзначалося, що захворіли 50 свиней. За період часу із 2 по 5 лютого загалом загинули 15 свиней і загибель продовжувалася інтенсивно», - пояснює Радняна.

7 лютого було встановлено діагноз – АЧС. Тоді ж і були вжиті заходи із запобігання розповсюдженню захворювання. Були визначені 3 зони: центральна - у фермерському господарстві, 3-кілометрова захисна, і зона нагляду на 20 км, яка, окрім Катеринопільского, також частково охопила Звенигородський та Тальніський райони Черкаської області.

Як повідомила Радняна, станом на 10 лютого всіх 1100 свиней із господарства умертвили.

«Відбувається механічна зачистка з подальшим проведенням дезінфекції. Після цього буде встановлено 40-денний карантин», - зазначила вона.

У зоні нагляду заборонено торгівлю живими свинями, переміщення тваринної продукції здійснюється лише за наявності необхідної документації. Встановлено один карантинний пост.

За інформацією Держпродспоживслужби в Черкаській області, станом на 11 лютого всього в районі спалаху АЧС було знищено 1126 свиней, включно з тими, що були вилучені у місцевих жителів.

Як повідомляв УНІАН, згідно з прогнозами Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), збитки державного бюджету України через спалахи вірусу африканської чуми свиней у 2017 році можуть становити більш як 1,5 млрд грн. За даними Держпродспоживслужби, якщо існуюча тенденція поширення АЧС збережеться, Україна до 2020 року втратить понад 1,2 млн свиней, або 4 млрд грн, а непрямі витрати зростуть на 5-7,5 млрд грн.

Загалом з початку 2017 року в Україні зареєстровано більше 20 спалахів АЧС.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів`я хворих свиней гине. Вірус знищується винятково шляхом нагрівання до високих температур.