У Швейцарії триває референдум про спрощене отримання громадянства

12:49, 12 лютого 2017

Київ. 12 лютого. УНІАН. У Швейцарії в неділю проходить референдум про зміну жорстких правил отримання громадянства.

Пом'якшення стосуються іммігрантів в третьому поколінні - тобто людей, що народилися в Швейцарії і є онуками іммігрантів, передає ВВС Україна.

Зараз людина, яка народилася на території конфедерації, не отримує громадянство автоматично. Громадяни інших країн зазвичай чекають 12 років, перш ніж можуть подати заяву на отримання швейцарського паспорта.

Крім того, для цього потрібно пройти кілька тестів та інтерв'ю, мета яких - встановити, наскільки людина обізнана на традиціях Швейцарії.

При цьому остаточне рішення щодо присвоєння громадянства ухвалює міська рада, яка іноді спирається на думку спільноти - тобто сусідів - і має право задавати кандидату будь-які питання про Швейцарію та її культуру.

Нові правила, які можуть бути затверджені за результатами голосування, дозволять іммігрантам в третьому поколінні уникнути цієї бюрократії.

Вони стосуватимуться людей молодше 25 років, чиї батьки та батьки батьків постійно жили в Швейцарії.

Прихильники введення пом'якшеннь кажуть, що неправильно вимагати від людей, які прожили все життя в країні, доказів того, що вони інтегровані в суспільство.

Критики поправок вважають, що вони призведуть до подальших послаблень і врешті-решт дозволять всім негромадянам, їх у Швейцарії близько 25%, легко отримати швейцарський паспорт.

На плакатах противників реформи зображена жінка в мусульманському одязі, а слоган говорить, що зміна правил призведе до ісламізації держави.

За останні 30 років в Швейцарії вже тричі намагалися пом'якшити правила отримання громадянства, але поки що безрезультатно.

Джерело: http://www.bbc.com/ukrainian/news-38948625