Після анексії Криму російські ЗМІ посилили дезінформаційну кампанію про НАТО – представник альянсу

22:00, 11 лютого 2017

Київ. 11 лютого. УНІАН. НАТО звинувачує Росію в посиленні дезінформаційної кампанії після анексії українського півострова Крим у березні 2014 року.

Про це офіційний представник альянсу Оана Лунгеску заявила сьогодні агентству Reuters.

"НАТО має справу із суттєвим зростанням обсягів російської пропаганди і дезінформації з моменту незаконної анексії Криму", - сказала вона.

За словами Лунгеску, спеціальний сайт, заснований альянсом у 2014 році, "зареєстрував 32 російських міфи про НАТО, які систематично використовуються в матеріалах Sputnik, RT і низки інших ЗМІ, які перебувають у власності або під контролем російського уряду", повідомляє Deutsche Welle.

Як найсвіжіший приклад Лунгеску навела публікацію російським сайтом life.ru змонтованого аудіозапису голосів генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга і російського пародиста, що зображав президента України Петра Порошенка, який нібито спілкувався з ним по телефону.

"Цього дзвінка ніколи не було, і це був кричущий випадок дезінформації", - наголосила представник Північноатлантичного альянсу.

Вона навела й інший приклад дезінформації: в липні 2016 року Sputnik, RT та інші російські сайти опублікували репортажі про пожежу на базі НАТО в Ізмірі, назвавши його саботажем після спроби державного перевороту в Туреччині.

"Ми зв'язалися з Sputnik, RT та іншими, щоб внести правки в цю інформацію, оскільки пожежа виникла у лісі, на певній віддалі від бази, і не мала до неї жодного стосунку", - зазначила Лунгеску.

НАТО намагається боротися з російською пропагандою за допомогою бюлетенів, інтерв'ю, спростувань і відеоматеріалів. Російські державні ЗМІ заперечують свою належність до пропагандистської машини Кремля і заявляють, що надають світу альтернативну точку зору, ігноровану західними ЗМІ.

Джерело: http://dw.com/p/2XP1v