Влада Києва планує побудувати два сміттєпереробні заводи, які можуть запрацювати через три роки

20:37, 11 лютого 2017

Київ. 11 лютого. УНІАН. Влада Києва планує побудувати два сміттєпереробні заводи, які можуть запрацювати через три роки.

Про це Київський міський голова Віталій Кличко заявив в інтерв’ю Радіо Свобода, інформує прес-служба КМДА.

«Ми зараз ведемо переговори про те, щоб збудувати два таких комбінати. Один – ближче до Києва, а інший – на полігоні, на який вивозиться сміття, де ситуація також дуже критична. Ні в якому разі ми не хочемо потрапити в таку ж складну ситуацію, в яку потрапив Львів», – зазначив мер Києва.

Міський голова підкреслив, що переговори з інвесторами мають завершитися до кінця поточного року.

«Після цього нам потрібно буде 1,5-2 роки для того, щоб заводи почали працювати», – прогнозує Кличко.

Міська влада також планує модернізувати завод «Енергія», де сміття спалюється.

«Ми ведемо переговори з інвесторами щодо модернізації заводу «Енергія», куди зможемо поставити нове, сучасне обладнання. Так сталося, що завод вже опинився в зоні проживання киян, бо поруч – Харківський масив. І на оновленому підприємстві ніяких шкідливих викидів не буде, завод не завдаватиме шкоди мешканцям цього району», – запевнив Кличко.

Як повідомляв УНІАН, раніше столична влада інформувала, що проводить переговори щодо будівництва заводу з переробки сміття з інвесторами з Німеччини, Чехії, Японії, Південної Кореї, Польщі.

За даними Нацкомісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, у 2015 році в Україні переробили лише 5,1% (1,9 млн кубометрів) твердих побутових відходів від загальної кількості (35,67 млн куб. м викинутого на сміттєзвалища). 99,8% із загальної кількості побутових відходів було перероблено в Києві.

Переробкою ТПВ в Україні у 2015 році займалися 13 суб'єктів господарської діяльності та 530 – захороненням відходів.