Затримані в Росії у справі про наркоторгівлю українці є жертвами торгівлі людьми – речник МВС

16:46, 11 лютого 2017

Київ. 11 лютого. УНІАН. Затримані в Росії у справі про наркоторгівлю українці є жертвами торгівлі людьми.

Про це директор Департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко повідомив у ефірі телеканалу «112 Україна».

"Правозахисники кажуть, що таких ув'язнених на території Росії, саме ув'язнених під вартою, громадян нашої країни – сотні. Їх кількість наближається до кількох сотень людей. Причому ними забиті слідчі ізолятори провінційних російських міст", - сказав Шевченко.

Він відзначив, що українці спокушаються обіцяними виплатами (компенсація за дорогу і зв'язок, "підйомні" тощо), і це "справжня біда".

"Потім із пропагандистської точки зору російське правосуддя робить з них не жертв торгівлі людьми, які через обман чи свою помилку, суто людську, стали жертвами, роблять з них такі гучні наркосиндикати, гучні наркозлочинні групи", - зазначив Шевченко.

За його словами, ще торік на початку грудня правоохоронці провели прес-конференцію, присвячену затриманню однієї зі злочинних груп, яка займалася торгівлею людьми. По суті, переправляли до Росії тих, хто відгукувався на оголошення про нібито роботу кур'єрами, а потім їх примушували перевозити наркотичні речовини.

Нагадаємо, раніше в МВС РФ повідомили про припинення діяльності міжнародного наркосиндикату "ХімПром" з річним обігом понад 2 млрд руб. За їхніми даними, до складу наркоугруповання входили 47 громадян України.

МЗС України звернулося до російських міністерств закордонних і внутрішніх справ із приводу затримання 47 українців, яких підозрюють в участі в наркосиндикаті.

Джерело: http://112.ua/obshchestvo/mvd-v-rf-uderzhivayut-sotni-zhertv-torgovli-lyudmi-iz-ukrainy-kotoryh-potom-obvinyayut-v-narkotorgovle-371303.html