Китай впроваджує процедуру отримання відбитків пальців для іноземців – МЗС

12:04, 11 лютого 2017

Київ. 11 лютого. УНІАН. Китай впроваджує процедуру отримання відбитків пальців для іноземних громадян віком від 14 до 70 років, у тому числі й українців.

Про це йдеться в повідомленні департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України на сторінці в Facebook.

«Протягом 2017 року Китай поступово впроваджуватиме процедуру отримання відбитків пальців іноземних громадян віком від 14 до 70 років у пунктах пропуску на кордоні країни», – зазначається в повідомленні.

За даними департаменту, з 10 лютого 2017 року така процедура запроваджена в міжнародному аеропорту «Шеньчжень».

Не підлягатимуть отриманню відбитків громадяни-власники дипломатичних паспортів і громадяни, яким оформлено спеціальну дипломатичну візу; громадяни країн, з якими КНР укладено двосторонні угоди щодо незастосування процедури взяття відбитків пальців; офіційні особи в ранзі заступника міністра і вищих рангів та супроводжуючі їх особи - члени офіційних делегацій; громадяни, у яких немає можливості взяти відбитки пальців (інваліди).

«Відбитки пальців іноземця можуть бути взяті в особливих випадках за окремим рішенням Міністерства громадської безпеки КНР», – додали в консульській службі.

Як повідомляв УНІАН, Україна й Китай готують дорожню карту економічної співпраці у сферах реалізації спільних проектів у сільському господарстві, промисловості, енергетиці та у сфері інфраструктури. Раніше Китай запропонував Україні створити зону вільної торгівлі.

В кінці січня Україна й Китай домовилися активно розвивати у поточному році сферу туризму, у тому числі шляхом сприяння груповим поїздкам і участі у виставкових заходах.