Могеріні: Євросоюз зберігатиме єдність у політиці санкції щодо РФ, але не впевнена, що в США також цього дотримуватимуться

22:12, 10 лютого 2017

Київ. 10 лютого. УНІАН. Високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні заявляє, що Євросоюз зберігатиме єдність у політиці збереження санкцій проти Російської Федерації до повного виконання Мінських угод, але не впевнена, що в США також дотримуватимуться такої єдності.

Про це вона сказала під час виступу у Вашингтоні в неурядовій організації Атлантична рада.

Могеріні розповіла про вже проведені зустрічі у Вашингтоні із впливовими сенаторами та представниками нової адміністрації, у тому числі із секретарем Державного департаменту США Рексом Тіллерсоном.

"Мої зустрічі були позитивними, і, зокрема, ми дійшли згоди, що санкції зберігатимуть чинність до того часу, поки Мінська угода повністю не виконана, але я не знаю, чи це стане консолідованою політикою", - заявила Могеріні, натякнувши, що "вона не перебувала в Овальному кабінеті, коли президент Трамп телефонував президенту Путіну".

Вона наголосила, що для Європейського Союзу справа виконання Мінських угод є важливим питанням.

"Я вірю, що це є важливим питанням не тільки для європейців. Я вважаю, що для Конгресу це також є важливим питанням", - сказала Могеріні.

Також вона заявила, що, на ії думку, ЄС зберігатиме єдність у питанні санкцій. "Я не знаю, чи американці будуть об'єднаними в цьому питанні, але європейці будуть", - наголосила Могеріні.

Водночас вона сказала, що для ЄС санкції слугують інструментом для чинення тиску та досягнення результату. "Для нас результат не полягає в збереженні санкцій. Для нас результат – урегулювати конфлікт в Україні", - наголосила Могеріні.

Також вона сказала, що обговорила з Тіллерсоном питання про те, як ЄС та США можуть кращим чином сприяти повній імплементації Мінських угод. Могеріні заявила, що справжня мета полягає в досягненні миру в Україні з врахуванням міжнародного права, що також стосується і Криму.

Як повідомляв УНІАН, 27 січня президент Сполучених Штатів Дональд Трамп наголосив, що говорити про долю санкцій, запроваджених попередньою адміністрацією Барака Обами проти Російської Федерації через вторгнення в Україну, поки зарано.

9 лютого в Білому Домі заявили, що США не збираються скасовувати санкції проти Російської Федерації, запроваджені через незаконну анексію Криму у 2014 році.

Водночас ряд сенаторів висловлює занепокоєння, що адміністрація Трампа може пом'якшити санкції проти РФ. Через це у Сенаті (Верхня палата Конгресу) шестеро сенаторів представили законопроект, який може обмежити дії президента Трампа в тому випадку, якщо він вирішить скасувати санкції проти РФ.