АМКУ рекомендує владі Одеси забезпечити можливість заїзду вантажівок в порт в обхід території «Євротерміналу»

22:08, 10 лютого 2017

Одеса. 10 лютого. УНІАН. Антимонопольний комітет України (АМКУ) рекомендує владі Одеси забезпечити можливості для заїзду вантажівок в Одеський морський торговельний порт в обхід території приватної компанії «Євротермінал», куди транспорт змушують в'їжджати за високу плату за заборони проїзду по місту.

Як сьогодні повідомила прес-служба АМКУ, відповідне рішення комітет прийняв 9 лютого.

АМКУ дав рекомендації Одеській міській раді припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Зокрема, йдеться про те, що міськрада встановила не передбачені законами України обмеження щодо послуг ТОВ «Євротермінал», що надаються компанією на території Сухого порту.

«Одеській міській раді рекомендовано передбачити можливості заїзду вантажного автотранспорту на територію Одеського морського торгового порту без споживання послуг ТОВ «Євротермінал», - зазначили в АМКУ.

В АМКУ зазначили, що схему організації руху вантажного транспорту, який прямує до порту, затверджено рішенням Одеської міськради від 25 лютого 2016 року. Згідно зі схемою, рух вантажівок обмежено на вулицях Чорноморського козацтва, Отамана Головатого, Церковної, Одарія.

«В результаті створено умови, за яких в'їзд вантажного автотранспорту в Одеський морський торговельний порт можливий тільки через КПП № 4 – на території ТОВ «Євротермінал», на якому розташований Сухий порт», - пояснили в АМКУ.

При цьому в'їзд у порт з використанням схеми руху автотранспорту «Сухий порт - транспортна естакада - Одеський порт» становить 230 грн (еквівалентно 26 дол.), кожен в'їзд з правом перебування на території Сухого порту тільки протягом 24 годин.

Як повідомляв УНІАН, в Одесі через переміщення по місту фур, які прямують на навантаження (розвантаження) в Одеський морський торговельний порт, неодноразово виникали конфлікти. Мешканці вулиць, якими їдуть вантажівки (або відстоюються), звертаються зі скаргами в мерію, а власники вантажів відмовляються користуватися послугами компанії «Євротермінал» (накопичувальний майданчик) через високі тарифи.

В березні 2016 року Одеська митниця ДФС звернулася до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) з проханням про розслідування дій «Євротерміналу». Керівництво митниці заявило, що влада Одеси «на порушення законодавства України» обмежили в'їзд на територію порту, куди вантажівки можуть потрапити виключно через приватну компанію «Євротермінал», яка стягує плату з кожного автомобіля. Для впровадження цього «монопольного обмеження» міськрада встановила на Пересипі знаки, що забороняють проїзд вантажного транспорту.