Карантин через спалахи АЧС діє в 39 населених пунктах у 20 областях – голова Держпродспоживслужби (доповнена)

18:42, 10 лютого 2017

Новина доповнена після 5-го абзацу

Київ. 10 лютого. УНІАН. Карантин через спалахи небезпечного вірусного захворювання – африканської чуми свиней - діє в 39 населених пунктах у 20 областях. Про це повідомив голова Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа під час брифінгу.

«Станом на поточну дату карантинні заходи продовжують діяти у 39 неблагополучних пунктах», - сказав він.

Лапа зазначив, що найбільше таких пунктів зафіксовано у Полтавській (6), Харківській (5) і Луганській (4) областях.

За словами голови Держпродспоживслужби, у місцях, де оголошено карантин, вводяться обмежувальні заходи, блокується переміщення свиней та продукції тваринництва, вилучається худоба, проводиться дезінфекція. Карантин у населеному пункті оголошується на 40 днів. Якщо за цей час ветеринари не виявлять на його території нових спалахів, такий населений пункт вважається оздоровленим.

«За всіма оздоровленими пунктах, де ми вводили карантин, поки ще не було жодного випадку повторення. Тому в принципі заходи з ліквідації застосовуються ефективно», - додав Лапа.

За його словами, вперше вірус АЧС був виявлений в Україні у 2012 році. Відтоді ветеринари зафіксували у нашій країні 181 випадок зараження, з яких 155 – у домогосподарствах населення, 25 – у дикій фауні і 1 – на великому підприємстві. Зокрема, у 2012 році було зафіксовано 1 випадок АЧС, у 2014 – 16, у 2015 - 40, у 2016 – 91, а з початку 2017 – вже 33 випадки.

«Якщо ви подивитеся на динаміку захворювання, вона дуже небезпечна і без перебільшення загрозлива», - сказав Лапа.

Як повідомляв УНІАН, з моменту першої фіксації спалаху АЧС на території України збитки державного бюджету від розповсюдження вірусу становили близько 200 млн грн. За даними Держпродспоживслужби, якщо існуюча тенденція до поширення АЧС збережеться, Україна до 2020 року втратить понад 1,2 млн свиней, або 4 млрд грн, а непрямі втрати зростуть на 5-7,5 млрд грн.

Держпродспоживслужба прогнозує, що в 2017 році ветеринари зафіксують близько 100-110 випадків зараження.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.