Голова Офісу РЄ наголошує на важливості якнайшвидшої ратифікації Україною Конвенції про запобігання насильству щодо жінок

17:56, 10 лютого 2017

Київ. 10 лютого. УНІАН. Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг наголошує на важливості якнайшвидшої ратифікації Україною Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульської конвенції).

Про це, як повідомляється на сайті Верховної Ради України, він сказав під час зустрічі з головою Комітету ВР з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорієм Немирею.

Зазначається, що співрозмовники обговорили питання ратифікації Україною Стамбульської конвенції.

"Голова Офісу Ради Європи в Україні наголосив на важливості якнайшвидшої ратифікації Конвенції", - зазначили у ВР.

Також сторони обговорили ситуацію із захистом прав людини в Україні, зокрема, щодо порушення прав внутрішньо переміщених осіб та громадян, які проживають в зоні проведення антитериростичної операції і на тимчасово окупованій території.

У цьому зв'язку Немиря повідомив про стан підготовки до проведення в українському парламенті тематичного дня, під час якого розглядатимуться законопроекти щодо захисту прав вимушених переселенців.

Згідно з повідомленням, Енберг запевнив, що Рада Європи і надалі допомагатиме в контексті поліпшення ситуації з дотриманням прав та свобод цієї категорії громадян України.

Крім того, сторони розглянули перспективи ухвалення нового закону про вибори в Україні.

Як повідомляв УНІАН, 12 листопада 2016 року президент України Петро Порошенко вніс до парламенту проект закону "Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами" (Стамбульська конвенція) (№0119).

17 листопада ВР відправила цей законопроект на доопрацювання до Комітету у закордонних справах. Це було зроблено через те, що ряд фракцій, зокрема, Радикальної партії та ВО "Батьківщина", заявили, що не голосуватимуть за ратифікацію без застережень.

Під час обговорення проект депутат від «БПП» Юрій Соловей, зокрема, висловив думку, що передбачені Стамбульською конвенцією норми "абсолютно руйнують українську ідентичність".

Водночас, інший депутат від «БПП, голова української делегації у ПАРЄ Володимир Ар'єв наголосив, що необхідність ратифікації Стамбульської конвенції зумовлена і перспективою набуття Україною повноправного членства у ЄС і, відповідно, наближенням законодавства України до законодавства ЄС, а також пов’язана із зобов’язаннями України перед Радою Європи.

Стамбульська конвенція, прийнята 11 травня 2011 року країнами-членами Ради Європи, стала першим юридично зобов’язуючим документом в Європі, яким застосовується комплексний підхід до боротьби з насиллям стосовно жінок. Україна підписала Стамбульську конвенцію 7 листопада 2011 року.