Ветеринари зафіксували черговий спалах АЧС у Полтавській області

17:24, 10 лютого 2017

Полтава. 10 лютого. УНІАН. Фахівці ветеринарної медицини зареєстрували черговий випадок небезпечного вірусного захворювання тварин – африканської чуми свиней (АЧС) в Полтавській області.

Про це повідомляє прес-служба Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

Згідно з повідомленням, ветеринари зафіксували загибель свиней в особистих підсобних господарствах громадянки в селі Щасливе Чутівського району області.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи вчора, 9 лютого, було встановлено діагноз – африканська чума свиней.

Зазначається, що з метою координації дій з локалізації і ліквідації спалаху АЧС проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду. У вогнищах захворювання проводяться заходи щодо локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні голова Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа заявив, що, на його думку, Україна впорається з епідемією небезпечного вірусного захворювання тварин – африканської чуми свиней (АЧС) у кращому разі через 2-3 роки.

Довідка. Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине. Вірус знищується винятково шляхом нагрівання до високих температур.