Українська монета «Євромайдан» вийшла у фінал міжнародного конкурсу - НБУ

16:35, 10 лютого 2017

Київ. 10 лютого. УНІАН. Українська пам'ятна монета з нейзильберу «Євромайдан» вийшла у фінал Міжнародного конкурсу «Краща монета року», організованого впливовим у нумізматичному світі виданням Krause Publication (США), повідомляється на сайті Національного банку України.

За інформацією НБУ, Національний банк продемонстрував свою нумізматичну програму у період роботи 46-го Всесвітнього ярмарку грошей 3-6 лютого в Берліні (Німеччина). Монета «Євромайдан» потрапила до фіналу в номінації «Найкраще художнє рішення».

Нацбанк присвятив монету акціям протесту, що відбувалися в Україні у листопада 2013 року - лютому 2014 року, наповненим прагненням до змін і європейському вектору розвитку нашої держави.

Також до фіналу конкурсу у 10 номінаціях потрапили 100 монет, випущених у 2015 році монетними дворами і національними банками країн світу.

Регулятор нагадав, що у 2000 році срібна пам'ятна монета «Різдво Христове» була визнана в цьому конкурсі монетою, що найбільше надихає.

Довідка УНІАН. Всесвітня ярмарок грошей є традиційним і найбільшим зібранням виробників нумізматичної продукції, оптових дилерів і колекціонерів з більш ніж 50 країн світу.

Учасниками ярмарку цього року стали понад 60 центральних банків і монетних дворів світу. Захід відвідали понад 15 тисяч осіб.