Лінкявічюс: Світовій спільноті завжди потрібно нагадувати про агресію Росії проти України

16:16, 10 лютого 2017

Київ. 10 лютого. УНІАН. Міністр закордонних справ Литовської Республіки Лінас Лінкявічюс переконаний, що світовій спільноті завжди необхідно нагадувати про триваючу агресію Російської Федерації проти України.

Про це він сказав на брифінгу в Краматорську, який транслювався на телеканалі "112 Україна".

Міністр зазначив, що Литва не може залишатися байдужою до подій, які відбуваються у світі.

"Зараз ми не одні, ми члени НАТО, члени Євросоюзу, у нас все по-іншому, але це не означає, що ми дивимося якось з полегшенням на те, що відбувається навколо", - сказав Лінкявічюс.

Він повідомив, що Литва сьогодні переказала 40 тис. євро через Червоний Хрест на медикаменти постраждалим в Авдіївці і ще виділить 40 тис. для Авдіївки на будматеріали, генератори та інші потреби.

"Ми не тільки щось привезли, а ми й щось вивеземо в плані аргументів, фактів з першоджерел про події, які відбуваються зараз і сьогодні. Дуже важливо цю інформацію поширювати. Ви, напевно, розумієте, що в світі дуже багато викликів у нинішній час - і тероризм, і так звана "Ісламська держава", і міграція і т. ін.", - сказав литовський міністр.

Ситуацію в Україні він назвав загальноєвропейською проблемою.

"Тому завжди поправляємо, коли кажуть конфлікт в Україні, ми говоримо - це не конфлікт в Україні, це російська агресія проти України. Це дуже важливо - завжди нагадувати", - заявив Лінкявічюс.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 10 лютого, Лінкявічюс відвідав Авдіївку, щоб побачити наслідки російської агресії. Разом міністром в Авдіївці побували литовські волонтери та представники неурядових організацій, які надають значну гуманітарну допомогу Україні, зокрема Донбасу.

Нагадаємо, російські війська і контрольовані РФ бойовики на Донбасі з 29 січня по 5 лютого вели масований обстріл Авдіївки, використовуючи важку артилерію, системи «Град» і танки.

30 січня в результаті обстрілу було пошкоджено ЛЕП і припинено електропостачання міста, яке вдалося повністю відновити 6 лютого.

В результаті обстрілу загинуло кілька мирних жителів Авдіївки.