Україна прийме виважене рішення щодо скасування заборони на експорт лісу до Євросоюзу - Гройсман (доповнена)

13:57, 10 лютого 2017

Новина доповнена довідковою інформацією

Київ. 10 лютого. УНІАН. Україна прийме виважене рішення щодо скасування заборони на експорт лісу до Європейського Союзу, яке задовольняло б українські інтереси та інтереси Євросоюзу, що надає нашій країні макрофінансову допомогу.

Про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на зустрічі з президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером.

Скасування заборони на експорт лісу, запроваджено у 2015 році терміном на 10 років для стабілізації ринку деревини та подолання корупції у цій сфері, було однією з ключових умов надання Києву макрофінансової допомоги в 600 млн євро.

Разом з тим, в Єврокомісії прийняли рішення виділити Україні гроші навіть попри те, що заборона існує. Глава Єврокомісії Юнкер зазначав, що для Брюсселя буде достатнім, якщо уряд підготує необхідний проект закону про скасування заборони, а Верховна Рада його підтримає.

«Законопроект щодо скасування заборони внесено в парламент, ми ведемо консультації, і по завершенні цієї роботи знайдемо правильні рішення, які будуть в інтересах України і ЄС", - повідомив Гройсман.

При цьому він уточнив, що 600 млн євро, які надаються Києву, будуть спрямовані до бюджету. «Вони позитивно позначаться на макроекономічної стабільності», - наголосив глава уряду.

Як повідомляв УНІАН, умову ЄС про зняття заборони на експорт лісу для отримання макрофінансової допомоги було озвучено у другій половині 2016 року, і вона виявилася багато в чому несподіваною для нашої країни. На думку європейської сторони, прагнення влади заборонити експорт і таким чином встановити контроль над вирубкою лісів і продажем деревини, не увінчалося успіхом.

Представництво ЄС стверджувало, що неконтрольоване вивезення деревини мало місце, але держава не отримує від цього ніяких прямих доходів. Більше того, безконтрольна вирубка також не припиняється, що має серйозні екологічні наслідки для України. У зв'язку з цим в ЄС пропонували скасувати заборону на експорт лісу, як нездійсненний свою пряму функцію, запровадити ефективний контроль за продажем деревини, а також опрацювати стратегію відновлення лісів. При цьому у Представництві ЄС обіцяли надати всю необхідну для цього допомогу.