Депутати пропонують провести повну ротацію членів НКРЕКП

13:47, 10 лютого 2017

Київ. 10 лютого. УНІАН. Двадцять три народних депутати пропонують внести зміни до закону про Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, з метою проведення повної ротації членів регулятора, а не поетапної, протягом 2,5 років, як передбачалося цим законом.

Відповідний законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг» (щодо відкритого і прозорого формування складу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг) зареєстровано на сайті Верховної Ради 9 лютого (№6073).

Згідно зі скан-копією законопроекту, яку оприлюднив один з авторів законопроекту, член парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Лев Підлісецький на своїй сторінці у Facebook, пропонується оголосити відкритий конкурс з відбору кандидатів на посади членів комісії не пізніше шести місяців з дати набрання чинності закону про Нацкомісії в силу (травень 2017 року).

Крім цього, указом президента України одного члена регулятора пропонується призначити на три роки і по два члени - на чотири, п'ять і шість років, відповідно. Термін призначення кожного члена комісії пропонується визначати на підставі результатів рейтингового голосування, проведеного конкурсною комісією.

При цьому діючі члени НКРЕКП можуть брати участь у конкурсному відборі. Текст документа ще не оприлюднено.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада 12 квітня 2016 року, після року обговорень на різних рівнях влади, прийняла в першому читанні законопроект про Національну комісію, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг. 22 вересня цей закон було прийнято у другому читанні, а 23 листопада його підписав президент.

Відповідно до закону, члени НКРЕКП відбираються конкурсною комісією, тоді як раніше всіх членів Нацкомісії призначав президент України. Також Нацкомісія отримує фінансову незалежність від державного бюджету шляхом організації своєї діяльності за рахунок внесків учасників енергетичного ринку України. Цей закон покликаний зробити Нацкомісію більш незалежною, а також передати частину її повноважень на місця.

При цьому законом передбачається наступний механізм ротації: три члена Нацкомісії – не пізніше 6 місяців з дати набрання чинності законом, ще два - не пізніше 18 місяців і ще два - не більше 30 місяців. При цьому план ротації затверджується президентом України.