НАБУ допитає фігурантів з нових «плівок Онищенка» - Ситник

13:42, 10 лютого 2017

Київ. 10 лютого. УНІАН. У Національному антикорупційному бюро України мають намір викликати на допит фігурантів другої частини записів розмов нібито українських високопосадовців, оприлюднених напередодні народним депутатом Олександром Онищенком.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу в Києві повідомив директор НАБУ Артем Ситник.

«Звичайно, що ті особи, які там фігурують, ми їх викличемо і будемо допитувати по цим записам. Я їх сам сьогодні вранці читав, зміст цієї розмови. Дуже цікава розмова там, якщо ці голоси дійсно їм належать», - зауважив він.

«У нас є провадження, їх розслідує детектив. Звичайно, чекати ми не будемо. Будемо викликати і допитувати», - наголосив Ситник.

«Хотів би зазначити, що запис зроблено після того, як ми реалізували свою справу. А ми все-таки, користуючись нагодою, ще раз звертаємося до пана Онищенка. Якщо Ви маєте якісь записи, про які Ви постійно говорите, які були зроблені до порушення нами цього провадження і притягнення членів цього угруповання до відповідальності, то ми в десятий раз наголошуємо, передайте, і ми будемо займатися. Поки що ми бачимо, що є два записи, які зроблені після цього всього», - закликав директор НАБУ.

«Пан Онищенко та його основна мета – це уникнути відповідальності за скоєні корупційні дії, в тому числі шляхом відволікання уваги від основного кейсу на те, що це нібито політичне переслідування. Навіть у цих вчорашніх записах я не бачу політичного переслідування», - підкреслив Ситник.

Як відомо, вчора, 9 лютого, Онищенко через ЗМІ оприлюднив другу частину своїх записів розмов нібито українських високопосадовців. Він стверджує, що в записах голос колишнього народного депутата Миколи Мартиненка. Запис опубліковано у виданні "Страна". Як заявляє Онищенко, Мартиненко виступив черговим посередником у переговорах між ним і президентом України Петром Порошенком.

*** 5 липня 2016 року Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Онищенка як підозрюваного в організації «газової схеми», в результаті якої державі було завдано збитків на 3 млрд грн. Але до того Онищенко, користуючись депутатською недоторканністю, втік з України.