ЄС у наступні тижні виділить Україні 600 млн євро - Юнкер (доповнена)

13:02, 10 лютого 2017

Новина доповнена після третього абзацу

Брюссель. 10 лютого. УНІАН. Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявляє, що у наступні тижні Україні будуть виділені 600 млн євро макрофінансової допомоги.

Як передає власний кореспондент УНІАН, про це він сказав сьогодні у Брюсселі після зустрічі з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом.

Юнкер зауважив, що український уряд проводить реформи, і додав: "Цього достатньо, щоб виділити у наступні тижні 600 млн".

"Це станеться у наступні тижні, тому що після того, як ви бачите зусилля, спрямовані на реформи, українці мають право отримати щось назад. Перше рішення, яке я ухвалив вчора увечері, було про те, що ми повинні виділити другий транш у наступні тижні", - заявив він.

Також було взято до уваги рішення уряду стосовно законопроекту щодо експорту лісу-кругляка до Європейського Союзу.

"Я повинен сказати, що Україна останні два-три роки проводить реформи. У той час, як уряд запроваджує проект закону щодо мораторію на експорт лісу, для мене цього достатньо, щоб виділити 600 млн, на які очікують українці. Ми підтримуємо Україну не тільки у конфлікті з Росією, але й узагалі", - наголосив Юнкер.

При цьому Юнкер нагадав, що серед умов виділення другого траншу макрофінансової допомоги Україні європейська сторона "вказувала на зняття заборони на експорт деревини".

"І ми очікуємо, що парламент це зробить. Я відзначив, що прем'єр та його уряд внесли цей проект закону до парламенту, уряд докладає зусилля, щоб це сталося, і ми задоволені тим, як прем'єр-міністр з цим справляється", - додав президент ЄК.

Крім того, президент ЄК наголосив, що провів з прем'єр-міністром України «дуже конструктивну» зустріч.

"Ми обговорили, звичайно, ситуацію на сході Україні, і прем'єр пояснив, що відбувається на місцях, але інша частина нашого діалогу стосувалася виділення Україні другого траншу", - підкреслив він.

Також Юнкер відповів жартом на запрошення Гройсмана відвідати Україну під час проведення у Києві міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення-2017».

"Ми домовилися, що перед початком виступимо дуетом - українсько-люксембурзьким дуетом для всього світу, тому що він абсолютно не здатний співати", - сказав президент ЄК.

У відповідь Гройсман відреагував: "Ми про це домовилися".

Як повідомляв УНІАН, зняття мораторію на експорт лісу-кругляка, введеного в 2015 році терміном на 10 років, а також організація виплат внутрішнім переселенцям, є ключовими умовами виділення Україні другого траншу макрофінансової допомоги Євросоюзу у розмірі 600 млн євро.

У грудні 2016 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у Верховній Раді заявив, що питання відновлення експорту лісу-кругляку в країни Євросоюзу чи продовження чинного в Україні мораторію на такий експорт має бути вирішене відповідно до національних інтересів і в рамках переорієнтації від економіки сировинного типу до економіки виробництва конкурентного продукту.

Довідка УНІАН. Україна у 2015 році запровадила мораторій на експорт деревини як єдино можливого на той момент заходу, який дав можливість навести порядок у сфері вирубки лісу та обороту продукції лісового господарства. Разом з тим, це рішення викликало багато критики з боку ЄС. Зокрема, єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом зазначала, що мораторій суперечить нормам Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

В Україні єдиної позиції щодо мораторію на експорт деревини немає.