Підвищення мінімальної зарплати забезпечить додаткове зростання економіки України на 0,5% - Гройсман

13:02, 10 лютого 2017

Київ. 10 лютого. УНІАН. Підвищення мінімальної заробітної плати, запроваджене з 1 січня 2017 року, стане запорукою підвищення середньої зарплати по країні й, таким чином, забезпечить додаткове зростання економіки України на 0,5% при збереженні прогнозного показника інфляції 8% плюс-мінус 2%. Про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у ході зустрічі з президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером.

«Що стосується підвищення мінімальної зарплати з 1 січня 2017 року - воно позитивно позначиться на зростанні економіки. Ми очікуємо, що лише від цього рішення ми матимемо близько 0,5% зростання ВВП. Крім того, мені приємно відзначити, що Нацбанк залишає прогноз інфляційних процесів у розмірі 8% «плюс мінус» 2%. Тобто, коригування показника інфляції навіть до 9% ніяк не позначиться на розвитку національної економіки", - сказав Гройсман.

"Це хороший прогноз, і ми будемо бачити, що реальна зарплата зростає, ми зменшимо дефіцит Пенсійного фонду, що стане умовою створення в Україні справедливої пенсійної системи. Тобто, ми від цього рішення (підвищення мінімальної зарплати - УНІАН) очікуємо якісного впливу на економіку", - зазначив прем'єр.