Україна прийме виважене рішення щодо скасування заборони на експорт лісу до Євросоюзу - Гройсман

12:57, 10 лютого 2017

Київ. 10 лютого. УНІАН. Україна прийме виважене рішення щодо скасування заборони на експорт лісу до Європейського Союзу, яке задовольняло б українські інтереси та інтереси Євросоюзу, який надає нашій країні макрофінансову допомогу. Про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у ході зустрічі з президентом Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером.

Скасування заборони на експорт лісу, запроваджено в 2015 році терміном на 10 років для стабілізації ринку деревини та подолання корупції у цій сфері, було однією з ключових умов надання Києву макрофінансової допомоги в 600 млн євро. Разом з тим, в Єврокомісії прийняли рішення виділити Україні гроші навіть попри те, що заборона існує. Глава Єврокомісії Юнкер зазначав, що для Брюсселя буде достатнім, якщо уряд підготує необхідний проект закону про скасування заборони, а Верховна Рада його підтримає.

«Законопроект щодо скасування заборони внесено в парламент, ми ведемо консультації, і по завершенні цієї роботи знайдемо правильні рішення, які будуть в інтересах України і ЄС", - повідомив Гройсман.

При цьому він уточнив, що 600 млн євро, які надаються Києву, будуть спрямовані до бюджету. «Вони позитивно позначаться на макроекономічної стабільності», - наголосив глава уряду.