У Дніпрі СБУ припинила діяльність конвертаційного центру із обігом 600 млн грн

12:51, 10 лютого 2017

Дніпро. 10 лютого. УНІАН. У Дніпрі Служба безпеки України припинила діяльність нелегального конвертаційного центру, через який протягом 2016-2017 років було конвертовано 600 млн грн.

Як повідомили УНІАН у прес-групі УСБУ в Дніпропетровській області, організатори конвертцентру запровадили злочинну схему, за якою 45 приватних підприємств з різних регіонів України перераховували безготівкові кошти на рахунки фіктивних підприємств, зареєстрованих на підставних осіб, для конвертації в готівку.

Крім того, конвертцентр надавав послуги з мінімізації обов'язкових платежів до державного бюджету і незаконного формування податкового кредиту.

9 лютого співробітники спецслужби затримали кур'єра конвертцентру біля однієї з банківських установ міста із 140 тис. грн готівки.

Під час обшуків у житлових, офісних приміщеннях та автомобілях організаторів незаконної структури правоохоронці вилучили бухгалтерську документацію та печатки фіктивних підприємств, комп’ютерну техніку з доказами проведення нелегальних операцій. На банківські рахунки, що використовувалися конвертаційним центром, накладено арешт, заблоковано понад 6,2 млн грн.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків).

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх причетних до фінансової оборудки осіб.