У Кремлі заявили, що не знають, звідки на окупованому Донбасі з'явилося 700 танків

12:05, 10 лютого 2017

Москва. 10 лютого. УНІАН. У Кремлі заявили, що не знають, звідки на окупованому Донбасі з'явилося 700 танків, і стверджують, що їх поставила не Росія.

Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, коментуючи на прохання УНІАН повідомлення телеканалу «Росія-1» про наявність у бойовиків на окупованій частині Донбасу 700 танків, що в тричі більше, ніж у Збройних сил України.

«Відповісти на запитання, звідки там танки, напевно, ви можете з однаковим ефектом запитати і Москву, і Київ, звідки там танки. Тут я не володію інформацією», - сказав Пєсков.

«Я можу вам сказати, що, природно, не від Росії», - підкреслив він.

На запитання УНІАН, звідки ж можуть взятися танки, якщо окупована частина Донбасу межує лише з РФ і вільною Україною, Пєсков сказав: «Це все-таки Україна, це райони не підконтрольні Києву, але це ж Україна, незважаючи на те, що Київ намагається відторгнути ці регіони».

За його словами, треба запитати у влади, чому така ситуація склалася й чому відбувається пробуксовка з реалізацією Мінських домовленостей.

Коментуючи заяви депутата Держдуми РФ Сергія Железняка про можливий приїзд «нових добровольців» із Росії на Донбас, Пєсков зазначив, що «за офіційними каналами ніякі добровольці туди не відправляються».

«Разом із тим, природно, є громадяни Росії, які в добровільному порядку відправляються для захисту людей від агресивних дій ЗСУ», - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, 31 січня тимчасовий повірений США при ОБСЄ Кейт Бернс закликала Росію і підконтрольних їй бойовиків припинити спроби захоплення нових територій України.

Вона зазначила, що Україна закликала негайно оголосити перемир'я, щоб отримати можливість відновити пошкоджену інфраструктуру Авдіївки. «Проте об'єднані російсько-сепаратистські сили наполягають на тому, що вони продовжуватимуть вести бойові дії, поки українські сили не відступлять. Росія і сепаратисти ініціювали насильство в Авдіївці», - підкреслила Бернс.

1 лютого Пєсков заявив, що в Кремлі не згодні з визначенням представника США при ОБСЄ про те, що воюють проти України російсько-сепаратистські сили.

Пізніше, 3 лютого, він сказав, що в Кремлі сподіваються, що російським бойовикам на Донбасі вистачить боєприпасів для ведення бойових дій з українською армією.