Ціна на вугілля антрацитної групи може зрости до 3 тис. грн за тонну у разі повної блокади зони АТО - міністр енергетики

12:01, 10 лютого 2017

Київ. 10 лютого. УНІАН. Повна відмова від поставок дефіцитного вугілля антрацитної групи, яке видобувається на тимчасово непідконтрольній Україні території Донбасу, і перехід на імпортні поставки цього виду палива може призвести до зростання його ціни до 3 тис. грн за тонну.

Про це в парламенті заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

«На сьогодні ціна «Роттердам+» не закладена в оптово-ринкову ціну електроенергії, а закладена ціна 1730 грн ... Зараз ціна за «Роттердамом+» становила б 3-4,1 тис. грн залежно від поставок з ПАР, або з Австралії, або з Китаю, а ціна, яка діє на сьогодні, становить 1730 грн. Якщо ми повністю відмовимося від неконтрольованої зони, ми маємо розуміти, що ціна на диверсифікацію вугілля становитиме 3 тис. грн. Для цього необхідно перемножити 9 млн тонн вугілля антрацитної групи, які нам необхідні, на різницю 1,5 тис. грн», - сказав Насалик.

Як повідомляв УНІАН, 20 грудня Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила оптово-ринкову ціну електроенергії на 2017 рік, яка базується на ціноутворенні вугілля за формулою «Роттердам+».

Згідно з презентацією НКРЕКП, вартість вугілля, яка враховується при формування паливної складової для ТЕС на 2017 рік разом з вартістю транспортування цього вугілля на внутрішній ринок і перевалкою, становить 128,91 дол. за тонну вугілля, або 3,480 тис. грн за тонну вугілля за курсу 27 грн за 1 дол.