Колишні власники і керівництво банку «Хрещатик» вивели активи на 3 млрд грн - Фонд гарантування вкладів

11:49, 10 лютого 2017

Київ. 10 лютого. УНІАН. Колишні власники і керівництво банку «Хрещатик» із застосуванням різних схем вивели з банку активи на суму, мінімум, 3 млрд грн, заявили у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб.

За інформацією прес-служби фонду, незалежні ліцензовані оцінювачі оцінили активи банку, включені до ліквідаційної маси, у 2,65 млрд грн, що утричі нижче їх балансової вартості на рівні 8,13 млрд грн.

У тому числі вартість кредитів корпоративних клієнтів, яка згідно з балансом становить 4,006 млрд грн, незалежні оцінювачі уцінили майже у 5 разів - до 834 млн грн.

Серед причин, що знижують ринкову вартість кредитів, фонд назвав їх низький рівень обслуговування і низьку якість застав. Так, 84% кредитного портфеля юридичних осіб банку - інсайдерські, а 85% цінних паперів - «сміттєві».

Фонд зазначив, що спроби виведення активів з банку тривають. Так, на даний час є ризик виведення активів банку на 250 млн грн у результаті судових рішень, що легалізують схеми родичів одного з керівників банку та корпоративних позичальників, пов'язаних з акціонером.

Фонд підкреслив, що на сьогодні подав правоохоронцям 66 заяв про скоєння кримінальних злочинів у банку "Хрещатик", а також ініціював 220 позовних заяв та 270 виконавчих проваджень.

Довідка УНІАН. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб на підставі рішення Національного банку України про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку «Хрещатик» з 6 червня 2016 року розпочав ліквідацію фінустанови. Тимчасова адміністрація працювала у банку з 5 квітня.

Банк «Хрещатик» працював на ринку України з 1993 року і входив до двадцятки найбільших банків за обсягом активів. Згідно з даними про структуру власності банку, ключовими власниками фінустанови були громадянин України Андрій Іванов з часткою 37%, Київська міськдержадміністрація з часткою 25%, громадянин Австрії Микола Солдатенко з часткою 24%.