Минулого тижня на Донбасі кількість порушень режиму припинення вогню зросла майже втричі – Хуг

11:48, 10 лютого 2017

Київ. 10 лютого. УНІАН. Минулого тижня кількість порушень режиму припинення вогню на Донбасі, зафіксованих Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ, зросла майже втричі.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні під час брифінгу повідомив перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Александр Хуг.

«Минулий тиждень був одним з найгірших тижнів, який спостерігався на сході України тривалий період часу. Для нас ця ескалація не стала дивиною. У наших щоденних звітах впродовж тижнів, які передували цьому загостренню, ми інформували про близькість розташування сторін, а також про наявність важкого озброєння у цьому районі, що є, власне, основними факторами ризику, які ставлять під загрозу режим припинення вогню. За останні 13 місяців спостерігались певні спалахи насильства. Проте ніщо з цього не можна порівняти з тим, що трапилось минулого тижня. Цифри просто вражаючі. Минулого тижня кількість порушень режиму припинення вогню, зафіксованих СММ, зросла майже втричі», - заявив він.

Хуг також наголосив, що кількість вибухів, спричинених застосуванням забороненого Мінськими угодами озброєння, збільшились у шість разів.

«Із загальної кількості вибухів, спричинених вогнем із забороненого Мінськими угодами озброєння, понад 40% припадає на реактивні системи залпового вогню», - додав він.