Верховна Рада має взяти на себе відповідальність за вирішення питання про блокаду поставок вугілля із зони АТО - Насалик (доповнена)

11:36, 10 лютого 2017

Новина доповнена довідковою інформацією

Київ. 10 лютого. УНІАН. Верховна Рада має взяти на себе відповідальність за прийняття або неприйняття рішення щодо блокади поставок дефіцитного вугілля антрацитної групи, яке спалюється на багатьох ТЕС на підконтрольній Україні території і поставляється із зони проведення АТО. Про це у парламенті заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

«Це політичне рішення і його має ухвалити тільки Верховна Рада України. «Махновщини» бути не повинно. Якщо ви приймаєте рішення про повну блокаду, то цю блокаду повинні проводити не добровольці, а СБУ, армія та інші силові структури », - сказав міністр.

Також він заявив, що на тимчасово окупованих територіях працюють більше 60 тис. шахтарів, які видобувають дефіцитний антрацит.

«Повна блокада призведе до того, що ці шахтарі не отримають заробітну плату, і тоді, коли вони будуть позбавлені засобів для існування через зарплату, вони піднімуть зброю і виступлять проти режиму, який там є, - я перший, хто візьме автомат, і приєднаюся до блокади. Але якщо ці шахтарі поповнять збройні сили там (проросійських бойовиків на тимчасово окупованій території - УНІАН) - це буде питання крові», - сказав Насалик.

Як повідомляв УНІАН, після ініційованої Росією війни на Донбасі Україна втратила в цьому регіоні велику кількість шахт, які видобувають антрацит. Для вирішення цієї проблеми Україна закуповувала паливо у Південно-Африканській Республіці. На сьогодні на захопленій бойовиками території антрацит добувають лише шахти компанії ДТЕК Ріната Ахметова, проте поставки вугілля із зони АТО часто перериваються.

25 січня 2017 року ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ-Попасна в рамках торгової блокади окупованих регіонів Донбасу. Після цього заступник міністра з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука заявив, що ця блокада може привести до того, що вся Луганська область залишиться без електроенергії.

У «ДТЕК-Енерго» повідомили, що блокування залізничної ділянки в районі населених пунктів Гірське-Золоте Луганської області може негативно позначитися на забезпеченні вугіллям ТЕС, які знаходяться на підконтрольній Україні території.

7 лютого Насалик заявив, що повна блокада поставок вугілля із зони АТО призведе до віялових відключень електроенергії.