Реалізація чотирьох проектів Міненерговугілля дозволить замістити 3,5 млн тонн антрацитового вугілля із зони АТО – міністр енергетики

11:05, 10 лютого 2017

Київ. 10 лютого. УНІАН. Реалізація чотирьох проектів Міністерства енергетики та вугільної промисловості, а саме: будівництво ліній електропередачі від Рівненської АЕС до Київської області, лінії «Запорізька АЕС – Каховська», нових гідроагрегатів Дністровської ГАЕС та переведення блоків Зміївської ТЕС на вугілля газової групи дозволить замістити 3,5 млн тонн антрацитового вугілля із зони АТО в об'єднаній енергосистемі України. Про це сказав міністр енергетики Ігор Насалик, виступаючи у Верховній Раді.

«Міністерство енергетики протягом 2016 і 2017 років упровадило і упроваджує два проекти (загалом 4 - УНІАН), які дадуть можливість замістити 3,5 млн тонн вугілля антрацитної групи в об'єднаній енергосистемі», - повідомив Насалик.

Як повідомляв УНІАН, після ініційованої Росією війни на Донбасі Україна втратила в цьому регіоні велику кількість шахт, які видобувають антрацит. Для вирішення проблеми постачання Україна тимчасово закуповувала паливо в Південно-Африканській Республіці. Також Україна почала імпортувати вугілля газової групи, при цьому таке вугілля продовжують видобувати державні шахти і шахти, які входять до складу ДТЕК, на підконтрольній території Україні.

Україна у 2016 році спожила 31,3 млн тонн вугілля.