Верховна Рада має взяти на себе відповідальність за вирішення питання про блокаду поставок вугілля із зони АТО - Насалик

10:59, 10 лютого 2017

Київ. 10 лютого. УНІАН. Верховна Рада має взяти на себе відповідальність за прийняття або неприйняття рішення щодо блокади поставок дефіцитного вугілля антрацитної групи, який спалюється на багатьох ТЕС на підконтрольній Україні території і поставляється із зони проведення АТО. Про це в парламенті заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

«Це політичне рішення, і його має прийняти тільки Верховна Рада України. «Махновщини» бути не повинно бути. Якщо ви приймите рішення про повну блокаду, то цю блокаду мають проводити не добровольці, а СБУ, армія та інші силові структури», - сказав міністр.

Також він заявив, що на тимчасово окупованих територіях працюють більш як 60 тис. шахтарів, які видобувають дефіцитний антрацит.

«Повна блокада призведе до того, що ці шахтарі не отримають заробітну плату, і тоді, коли вони будуть позбавлені засобів для існування через зарплату, вони піднімуть зброю і виступлять проти режиму, який там є, - я перший, хто візьме автомат, і приєднаюся до блокади. Але якщо ці шахтарі поповнять збройні сили там (проросійських бойовиків на тимчасово окупованій території - УНІАН) - це буде питання крові», - сказав Насалик.