Порошенко заявляє, що не можна порівнювати окупацію сходу України російської армією та ситуацію в Німецькій Демократичній Республіці

13:42, 09 лютого 2017

Київ. 9 лютого. УНІАН. Президент України Петро Порошенко заявляє, що не можна порівнювати окупацію Донбасу російською армією та ситуацію в Німецькій Демократичній Республіці.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив під час спільної прес-конференції з прем’єр-міністром Грецької Республіки Алексісом Ципрасом у Києві.

«Не можна порівнювати окупацію сходу України російської армією і ситуацію в НДР. Одна справа, коли іноземні війська присутні за згодою держави, що приймає. Можна провести паралелі із російською базою в Севастополі. Ми багато разів проводили вибори, коли російські війська з дозволу України були присутні на базі в Севастополі», - заявив президент.

«Є абсолютно неприйнятним, коли окупаційні війська спробують просунути проведення виборів під дулами автоматів. Неприйнятним, не відповідаючи законодавству, під умовами окупації, є незаконний референдум в Криму, який проводився (у березні 2014 року) за присутності десятків тисяч військ РФ. Так само неможливим ми вважаємо проведення виборів за присутності військ (на Донбасі)», - наголосив Порошенко.

Як повідомляв УНІАН, посол ФРН в Україні Ернст Райхель заявив, що проведення виборів на Донбасі є можливим до виведення звідти окупаційних російських військових підрозділів.